Yalnız bırakılan Filistin boyun eğiyor!

Filistin’de yaşayanlar baskılar sonucu, Filistinli kimliğini terkederek İsrail vatandaşı olmaya zorlanıyor. İslam dünyasının kulak tıkadığı Filistin değişimin eşiğinde

İsrail, yıllardır Filistin’de uyguladığı baskı ve yıldırma politikasının meyvelerini yavaş yavaş almaya başladı. İsrail, hayatlarının her aşamasına hakim olmaya çalıştığı Filistinlilerin ellerindeki son umudu yani kimlikleri de almaya başladı. Bunu açık açık yapmıyor ancak hayatını yaşayamaz hale getirdiği Filistinli bireyler artık dayanamıyor ve tek çareyi bir İsrail vatandaşlığında buluyor.
McClatchy Gazetesi’den Dion Nissenbaum gazetedeki köşesinde kaleme aldığı konu hakkında geniş bir bilgi veriyor.
Nissenbaum’un anlattığına göre Filistinlilere yapılan baskı, işkence ve yıldırma politikaları artık meyvelerini veriyor. Öyle ki şimdiye kadar binlerce Filistinli, kendi kimliğini terk etmiş bile. Nissenbaum’a konuşan bir Filisitinli “”İşim ve hayatım İsrail sınırları içinde devam ediyor. Arap ve Filistinli olmaktan gurur duyuyorum, fakat pratik sebeplerden dolayı Filistinli devletinin bir parçası olamıyorum.” diyor.

BASKILAR DEVAM EDİYOR
Son olarak, Gazze’ye yönelik olarak düzenlediği saldırılar ve ardından uzun zamandır uygulanan ekonomik ambargolar hayatı dayanılmaz hale getirdi. Filistin’den gelen son bilgilerde, Gazzelilerin artık dayanacak güçleri kalmadığı ve Mısır sınırındaki duvarları delerek kenti terk ettikleri yönünde.
Sınırda büyük gedik açıldı ve bu sabah yüzlerce Filistinli Mısır’a geçmek için gediklere hücum etti
gelişmeler için
http://www.velfecr.com

Reklamlar

15 responses to “Yalnız bırakılan Filistin boyun eğiyor!

  1. ALLAH yardımcıları olsun aslında bizim izin vermememiz kerekiyor
    onlarada müslüman
    ALLAH ÖBUR DÜNYADA ONLARA SORACAK……

  2. yaa ben şnanmıyorum bu habere..filistinliler kimliklerine ençok sahip çıkan kardeşlerimizdir..ama doğrysa israili pek yakında yakıcı bir azab bekelememktedir..Allah hepimizi dinine sahip çıkanlardan eylesin..amin ecmain

  3. selam ben tek sey dıyecem ısraıle en cok destek veren ulkelerden bırısıde bızız bız onların mallarını almasak onlar nasıl guclenecek bız musluman ulkelerle ıs bılrlıgı yapmamamız ıcın bıze ne kadar baskı kuruyorlar cunku kafırlerde bılıyorkı muslumanlar bır bırlesırse dunyanın sonu olacak o kafırlere ama fazla kacamazlar elbet bırgun bırlesecegız ve o kafırlerın sonu olacak ALLAH s.a tum musluman alemının yanında olsun ve son dıyecegım bu yazıyı okuyan herkes allah a.s rızazı ıcın musluman kardeslerımız ıcın dua etsınler……???

  4. allahım sana yalvarırım bizi islam adına cihat emret zalimleri zalimliklerinden hesapsoralım emrini verse dinimiz mazlumlarla beraber biz gencler imani iyi örenelim zalimlerden olmayalım allah müslüman alemini korusun ve uyandırsın.esselamunaleykum

    • Eğer samimiyseniz görüşlerinize yürekten katılıyorum müslümanların vurdumduymazlığı ne yazık ki beni kahrediyor Ama önce biz Müslümanlar kendi içimizdeki kardeş kavgasına bi son vermeliyiz ki ileriye daha sağlam adımlar atabilelim elbet bir gün israil o döktüğü kanlarla boğulacaktır arielin durumu ortada ölmeden sürünüyor hem bu dünyada hemde ahirette İNŞAALLAH.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s