İdare edemem anne! İdare edemem anne!

internetin eglence klasikleri arasina giren bu videonun asil hikayesini videoyu internete yükleyen kisinin (yani videoda ki cocugun annesinin) kendi blogunda yaptigi aciklama oldugu iddia edilen metinden okuyalim..

olayin hikayesini anlatan, yaman’in annesinin kendi blogunda yazmis oldugu 10 eylul 2007 tarihli yazisi:

aglamanin gucu

“siz şu yandaki şekerli fotoğrafa bakıp harika bir gün geçirdiğimizi sandınız değil mi? son bir aydır yaman dram sahnelemeyi öğrendi. (iç seslerinizi duyar gibiyim: “anasının oğlu” diyorsunuz -yanılıyorsunuz- ben aslında bir komedyenim:) lunaparktan dönerken şeker istedi, şekeri aldık, eve döneceğiz. hayır eve dönmek istemiyor. açım diye tutturdu. paşazade dışarıda yemek yiyecek, böylece o pis hamburgercilerin, pis çocuk parklarında da zaman geçirmiş olacak. reddediyorum. evde yersin diyorum. evde yemeyi de yaman reddediyor. aç kal o zaman diyorum. ve sahne.”

{burada youtube linki var}

“bu sürekli tekrarlanmaya başladı ve benim artık canım çok sıkılıyor.
kendini at yerden yere diyorum. istediğin asla olmayacak. çünkü bu bir isteme şekli değil. güzel güzel konuş, yalandan ağlama. yalandan değil, gerçekten ağlıyorum diye bağırıyor. o zaman ağlaman bitince konuşalım diyorum. hemen ağlamayı bırakıp gülümseyerek olabilir mi annecim diyor. bu denemeler canımı sıkıyor. bana sökmüyor. ama benim dışımdaki herkese söküyor. o yüzden sinirleniyorum. bu davranış şekli hayatına yerleşebilir. ve ağlayarak isteklerini yaptırmak kadar bencilce bir şey yok. bu insanın karşısındakini hiçe sayan bir şey.”

Reklamlar

One response to “İdare edemem anne! İdare edemem anne!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s