Kavakçi: Basörtülünün zaferidir

MervekavakciAIHM’de davayi kazanan eski milletvekili Merve Kavakçi, sonucu basörtülü kadinlarin kazanci olarak gördügünü söyledi.

Arzu-Feridun Erdogral / Dünya Bülteni 

Avrupa Insan Haklari Mahkemesi (AIHM), kapatilan Fazilet Partisi’nin eski milletvekilleri Merve Kavakçi, Nazli Ilicak ve Mehmet Silay’in açtigi davada Türkiye’yi haksiz buldugu davanin yankilari sürüyor.

AIHM’nin kararini degerlendiren Merve Safa Kavakçi, “büyük bir memnuniyetle sonucu ögrendim” dedi.

Davayi kazanacaklarina emin olduklarini anlatan Kavakçi ama AIHM’nin daha önceki kararlari gerek basörtüsü konusunda gerek parti kapatma konusunda Türkiye siyasetiyle ilgili tutumunu bilindigi için birtakim endiseleri oldugunu dile getirdi.

Davanin böyle sonuçlanmasi kandileri için tatli bir sürpriz ve güzel bir sonuç oldugunu ifade eden Merve Kavakçi, sunlari söyledi: 

“1999 senesinde Istanbul’dan milletvekili seçildigim dönemde, meclisteki yemin töreninde DSP milletvekillerinin engelleriyle karsi karsiya kalmistim. Bunun üzerine bütün iç hukuk yollarini tükettikten sonra AIHM’e gitme hakkimiz dogdu. Ben bu davaya sahsi davam olarak bakmadim. Hem benim görev yapma hakkim ve de görevim engellenmis oldu hem de Istanbul halkinin temsil edilme hakki ayni zamanda engellenmis oldu. Onun için bir yerde onlarin yerine de AIHM’ye gittigimi düsünüyorum. Tabi mesele milletvekili olmanin disina çikarak basörtülü bir kadinin olmaya yogunlasinca basörtülü kadinlari da temsil etmek söz konusuydu Sonucu hem Istanbul halkinin  hem de basörtülü kadinlarin kazanci olarak görüyorum.”

Merve Safa Kavakçi  “Reel politikamiz için önemli. Türkiye’de basörtüsü yasagi yayilmis kanser durumundadir. Bu karar en basit manada basörtülü milletvekili olabilecegi anlamina geliyor. Pratik anlamda insanlarin sürücü kurslarinda magdur edilmemesi, ödül alacak basörtülülerin engellenmemesi, basörtülü kadinlarin hastanelerde ayrima tabi tutulmamasi anlamina gelmektedir” diye konustu.

http://www.dunyabulteni.net

Reklamlar

2 responses to “Kavakçi: Basörtülünün zaferidir

 1. Türkiye Tunus gibi olmalı idi. BAşörtüsü sokakda da yasak olmalıydı.
  Bütün planlar ve komplolar bunun için di.
  Meclise giren bir başörtülü…
  Onun üzerine sıtlan gibi saldıran Ecevit ve CHP
  VE PISMIŞ bir Devlet ve MHP ve ötekiler..
  Gözümüze soka soka baş örtüsünü diskalifiye ettiler. Milletin mukavametini kırmak için harika bir plandı
  ve
  Sayın Kavakçı da bu koploya alet oldu maalesef. Son yaptıkları ile hatası telafi olur inşallah.

  Allh(cc) basiretimizi aık etsin inşallah.

 2. Kardesim,siz haala göremiyorsunuz.Bas örtüsü zulmü yeni degilki.Kurànin cignendigi yillari ne cabuk unutuyorsunuz anlamiyorum.Kuràn yoksa basörtüsü neye yarar.Rahibelerde örtünüyor.Merve hanima HELAL olsun.Sizin gözünüzün icine kadar sokabildi bu sorunu ,ama siz haala mesrutiyet dönemini yasiyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s