En zeki insan Prof. Dr. Naida Camukova

Dünyanın en zeki insanı olarak kabul edilen Prof. Dr. Naida Camukova:


NAİDA CAMUKOVA kimdir?
Camukova, 3 buçuk yaşındayken ilköğretime başladı. 11 yıllık okulu yedi yılda altın madalyayla tamamladı. Ortaokul ve lise yıllarında Rus dili ve edebiyatı, matematik, tarih ve coğrafya konularında Sovyetler Birliği birincilikleri aldı. 1985′te lise eğitiminin yanı sıra tıp kolejine girdi. İki yılda hem lise hem tıp eğitimini üstün başarıyla tamamladı. Moskova Devlet Üniversitesi ve Dağıstan Devlet Üniversitesi’nde eş zamanlı olarak eğitimini üstün başarıyla sürdürdü.

Eğitimi boyunca ‘Lenin’ bursuyla ödüllendirildi. 2001 yılında 25 yaşındayken tarih ve filoloji alanlarında ‘dünyanın en genç profesörü’ ünvanını aldı. Bu ünvanı en genç alan Profesör Oktay Sinanoğlu, 26 yaşındaydı. 1996 yılında Dağıstan Devlet Üniversitesi’nde Türkoloji bölümünü açtı. 1990 yılından bu yana bu üniversitede görev yapıyor. 25′e yakın kitabı yayınlanan Camukova; Rusça, İngilizce, Fransızca, Türkçe, Almanca, Arapça ve Farsça biliyor. Türk dilini ise Kumukca, Nogayca, Karaçay-Malkarca, Kazakça,Tatarca, Gagavuzca, Azerice lehçelerinde konuşabiliyor. Dağıstan Devlet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Nadia Camukova, 199.37 IQ ile dünyanın en üstün zekálı insanı unvanını taşıyor. Prof. Camukova’nın hafızasında tam üç bin kitap bulunuyor.

Reklamlar

29 responses to “En zeki insan Prof. Dr. Naida Camukova

 1. Akla zarar!
  Dünyanın en zeki insanı rekoru Oktay Sinanoğlu’ndan sonra Nadia Camukova da ve ikiside TÜRK asıllı!
  Bu milletten korkun!

 2. arkadaşlar şuna inanıyorum bu insan sadece almış olduğu eğitim ve imkanlardan dolayı bu kadar zeki geliyor size.fakat zekanın açılımda çok farklı ayrıntılar vardır.Bunlar;istikrar,çalışmak,azim,mücadele hırsı vb vb.aslında hiçbir insan doğduğunda farklı doğmaz ama farklı yaşam koşullarını kazanır bu da hayatına yön verir.benim düşüncelerime antitez kuran arkadaşlar varsa msn adresimi veriyor orda bekliyorum teşekkür ederim.

 3. bence bu ülkede bu kadından daha zeki insanlar var ama çok zor koşullarda yaşamak zorunda kalıyorlar.kesinlikle bir kıskanma içgüdüsü hakim olmamakla beraber şunu söyleyebilirim gerçekten böyle bir insanı görmek farklı duygularıyaşamanıza sebep oluyor.arkadaşlar 3 bin kitabı hafızasında tuttuğunu söylüyorlar bu hanımefendinin ama zekanın hafızayla çok bağdaşmadığı bir gerçek zeka olaylara sıradan değil daha farklı kimsenin bakamayacağı şekilde değerlendirme biçimidir.aslında söylemek istediğim çok söz var ama burası buna imkan bakımından müsade etmez. xxxxx@hotmail.com hotmail adresim herkesi bekliyor teşekkür ediyorum.

 4. ama kaçtene var arkadaşlar.onuda bırakın bunlar millet için ne yapıyr.buna bakmak lazımmçonun için adam gibi adam olacak.sayılarıda artacak kii andan sonra bizden” korkmayın!!dinimizin ve türklüğümüzün güzelliklerini tüm dünyaya anlatalımveeee yaradılş gayemize uygun harkat atmiş olalımm.saygılar

 5. Dikkatimi cekiyor da bazilari, dünyanin en zeki insanlari bizde bu yüzden bizden korkun falan yazmis.Ben bir Türk olarak,Dünya uluslarinin bizden korkmalarini degil bize saygi ve sevgi duymalarini isterim.Bu da nasil olacak:dinci ve irkci kafa yapilarindan kurtulup dünya ile bütünlesisdiginde olacak.Ilkel Arap kültüründen kurtulup kendi benligimize sahip ciktigimizda olacak.

 6. Aslında zeki ve aklı başında birçok Türk kadını var ama maalesef bugün bir çok kadınımız üniversite kapılarından geri çevrilmekte. Buna sebep ise dini inançları dolayısıyla taktıkları başörtüleri. Eğer bu baskıcı ve insanlık dışı yasak kalkarsa emin olun daha nice zeki Türk kadınına tanık olacağız.

 7. Kesinlikle katılıyorum. İnsanlar inançlarının gereğini yaşadığı için eğitim özgürlükleri engellenemez. Eminim Atatürk’ün laiklik ilkesini koyarken amacı bugün çağdaş(!) takılanlarınkiyle aynı değildi. Yani insanların eğitim almasını engellemek. Bu saçmalık kalkarsa bence de daha nice zeki insan barındıran Türk milleti çok daha ilerilere gidecek….

 8. Türkiye’de kendini “dünyanın en zeki insanı” ve “profesör” olarak tanıtan Naida Camukova’nın yalan söylediği öne sürüldü.199.37 IQ’luk zekası sadece Türkiye’de bilinen genç kadının mezuniyet belgeleri de yok. Üstelik, ülkesi Dağıstan’da dolandırıcılık yaptığı iddia ediliyor.

  Bundan birkaç yıl önce “süper zekasıyla” Türkiye’de tanınmaya başlayan ve birçok gazetede sayfa sayfa röportajları yayınlanan Rus uyruklu Nadia Camukova’nın Türk insanını aldattığı ortaya çıktı. 1 yaşındayken okumayı öğrendiği, 23 yaşındayken çok okumaktan beyin kanaması geçirdiği, fotografik hafızası sayesinde 300 sayfalık bir kitabı 1 saatte ezberleyebildiği, hafızasında 300 bin kitap bulunduğu ve “dünyanın en genç profesörü” olduğu söylenen genç kadının foyası ortaya çıktı.

  Dağıstan Devlet Üniversitesi ve Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde yaptığı iddia edilen çalışmalarının ardından Türkiye’ye gelen Naida Camukova, “dünyanın en zeki insanı” sıfatıyla çok sayıda konferans vermişti.

  GÖREVİNE SON VERİLDİ

  Her kesimden insanı kendisine inandıran Camukova, üstün yetenekli gençlerle birlikte proje geliştirmesi için Bahçeşehir Üniversitesi’yle 5 Şubat 2007’de sözleşme imzaladı. Ancak Camukova, üniversitedeki hiçbir derse gelmedi ve defalarca aranmasına karşılık telefonlarına cevap vermedi. Bunun üzerine yönetim Camukova’nın görevine son verdi.

  Camukova’nın sözleşmesinin yenilenmemesinin arkasında, derslere gelmemesinin yanı sıra akademik kariyeriyle ilgili belgelerini getirmemesi de olduğu öğrenildi. Camukova’nın profesörlük belgesi de dahil üniversite mezuniyet belgesini bile getirmediğini ve bu nedenle yaklaşık 5 bin YTL’ye 5 ay boyunca çalıştığı okulla ilişiğinin kesildiği öne sürüldü.

  DAĞISTAN: TANIMIYORUZ

  Bahçeşehir Dağıstan Devlet Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olduğunu söyleyen Camukova’ya Dağıstan Devlet Üniversitesi’nden de yalanlama geldi. Üniversite, Naida Camukova isimli bir personellerinin hiçbir zaman olmadığını ve kendisini tanımadıklarını bildirdi.

  DOLANDIRICILIK İDDİASI

  Annesinin tıp doktoru, babasının da hakim olduğunu öne süren Camukova, aynı zamanda babasının Rusya’da Putin’in en yakın danışmanlarından birisi olduğunu savunmuştu. Camukova’nın, Dağıstan’da yaşayan komşuları ise, annesinin iğneci, babasının ise bir tiyatroda bekçi olduğunu ileri sürdü. Öte yandan Camukova’nın Dağıstan’da bulunduğu sırada, Türkiye’de üniversite okumak isteyen öğrencilerin her birinden 3 bin dolar alıp bu öğrencileri ücretsiz yurtlara yerleştirdiği iddia edildi.

  SADECE TÜRKİYE’DE TANINIYOR

  Camukova’nın “dünyanın en zeki insanı” unvanını Moskova’da düzenlenen uluslararası bir toplantıda tespit edildiği öne sürülmüştü. 23 ülkeden bilim adamının katılımıyla düzenlenen toplantıda yapılan ölçümde, Camukova’nın IQ’sunun 140-200 aralığında 199.37 olarak çıktığı aktarılmıştı. Ancak bu zeka testi sonuçlarının hiçbir uluslar arası kuruluş tarafından bilinmediği ve tescillenmediği de ortaya çıktı. Camukova, verdiği bir röportajda en zeki insan olduğunu Rusya’da gizlediğini, bunun sadece Türkiye’de bilindiğini söylemişti

 9. Biz böyle yerden yere vururuz zaten iyiliğimiz için konuşan insanları. Allah bilir kimin kurması ile yapılmıştır bu kadının aleyhine olan haber. Kadının konuşmalarına bakın, bizim uğraştıklarımıza bakın. Kadın Atatürk gibi konuşuyor. Atatürke desahtekar diyenler her kesi boyar çamura.Türklerin kazanının başında cehennemde de nöbetçi koymuyorlar. Biz bir birimizi yok etmeye yetiyoruz zaten.

 10. ulan salaklar zaten kadın türk olsaydı bizim türkçeyi bilirsi salaklar kadın bi kere türk deil hani o zırvaladığınız çocuk isebir bok deil adece ün amaçlı ben dünyanın en akıllı insanıyım diyo anladınızmı kıt kafalılar yyaaa böle şe yoktur ya herbir boku kendilerine ait ediolar

 11. APTAL İNSANLAR BAŞ ÖRTÜSÜ NEDİR ?? SAÇINAMI BAKIORZ SENİN EMBESİL ?? HANGİ KUR’AN-I KERİM’DE YAZIYORDA BU BEN GÖREMİYORUM SÖLESENE ?? SENİN SAÇINMI KAPATMAN GEREKN BÖLGEN EMBESİL BUNU KİM ÇIKARDI ??? İBADET EDİLİRKEN YAPILMASI GEREKENLER GÜNDELİK HAYATIN İÇİNE KARIŞTIRILMAZ MAL OĞLU MALLAR !

 12. arkadaslar bu kadının foyası ortaya çıktı.Heryerde dolandırıcılığı tescillendi bir türklede evlenmiş artık ülkemizdede bir güzel oturur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s