İHH İstanbul’dan Haritanın Her Yeri.. (Mevlana İdris)


›› Download Link ‹‹ (.avi – High Quality)
›› Download Link ‹‹ (.flv – Flash Video)
›› Download Link ‹‹ (.mp4 – iPod / PSP)

Bayram gelince biz gideriz. Afrika’nın bayram girmemiş ormanlarına gideriz. Kafkasya’nın geçit vermeyen dağlarından aşıp harabeye dönmüş … all » şehirlere gideriz. Ortadoğu’nun cehenneme çevrilen bölgelerine. Küçük çocuklara, yaşlı, durgun, kederli annelere gideriz. Selam veririz selam alırız. Kardeşlerimizin gözlerine bakarız. Gülümseriz birbirimize. Sonra sarılırız onlara. Bir daha, bir daha… Bayram gelince siz komşularınıza ziyarete gidersiniz, bayramı çoğaltırsınız. Biz de komşularımıza gideriz. Bağdat’a, Gazze’ye, Bosna’ya…Uzaktaki kardeşlerimize.

Siz bayramlaşırken biz de İstanbul’dan yola çıkıp iyiliği, merhameti, kardeşliği büyütmeye çalışırız haritanın her yerinde.

Kandahar’da bir çocuğun gülen gözleriyle buluştuğumuz anda sizi hatırlarız. Hep yanımızda olan sizi. Hakkari’de gözleri çukurlaşmış bir dedeyle bayramlaşırken de Sizin yardımlarınızla gittik dünyanın neresine gittikse. Bize verdiğiniz emaneti sahibine ulaştırmak için Asya’nın, Afrika’nın, Uzakdoğu’nun, Kafkasya’nın, Balkanların şehirlerine, kasabalarına, köylerine kadar giderken… Sıcak bir çorba, taze bir ekmek ve mübarek kurbanlıklar muhtaç kardeşlerimize ulaşırken… Güney Amerika’da, Ortadoğu’da…Ve artık dünyanın her yerinde…Aslında siz hep yanımızdaydınız. O çaresiz insanlarla tanışıp bir bardak çay içerken, Türkiye derken, kardeşlik derken, gözlerimiz buğulanırken, içimiz büyür büyür büyür… Bir an kıyım yokmuş gibi, zulüm yokmuş gibi, yeryüzünün her yerinde bayram varmış gibi hissederiz zamanı. Çünkü karşımızda bir kardeşimiz vardır. Aramızda gelip giden bir selam vardır. Sevinçle koşup gelen bize sarılan bir çocuk vardır… Bayramlaştığımız bir el vardır. Bayramda ne çok el var, düşündünüz mü? Bayramda bir el bir başka ele, o el bir başka ele değer ve Müslümanların elleri dünyanın her yerinde dolaşıma girer. Yalnızlığımız azalır. Böyle anlarda Allah’a hamd ederiz. Onun verdiği nimetleri paylaşabildiğimiz için. Böyle anlarda soframız cennet sofralarından bir sofra olur. Göklerden bereket iner.

Reklamlar

One response to “İHH İstanbul’dan Haritanın Her Yeri.. (Mevlana İdris)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s