LOOSE CHANGE 2nd EDITION – Türkçe altyazılı

911 Cover Up Saklanan Gerçekler.


Büyük seyretmek için tıklayın
(kısaltılmış – TÜRKÇE DUBLAJI)
(deutsche Untertitel – german subtitles)

Loose Change, Dylan Avery tarafından yazıp yönetilmiş olan ve 11 Eylül 2001 terörist saldırıları sırasındaki olaylara alternatif açıklamalar getiren bir belgeseldir. Film, ABD hükümetinin yetersiz hükümet soruşturmaları ve 9/11 Komisyon Raporunu konularında sert eleştiriler içeriyor. Ayrıca saldıların herhangi bir terörist saldırının sonucu değil, tamamen Amerikan hükümeti tarafından planlanmış zeki bir planın ürünü olduğunu da iddia ediyor. İddialarının tamamını mevcut popüler haber kaynaklarına dayandıran belgeselde; Newsweek, CBS News, CNN, ap, Fox News’de yayınlanan malzemeler ve bilgiler kullanılmış. Belgesel “Louder than Words” adlı şirketin kaydı serbest bırakması (tüm yayın haklarından vazgeçmesi) ve yerel FOX üyesi WICZ-TV’de yayınlandıktan sonra büyük ilgi çekti.

Loose Change, 11 Eylül olaylarını 6 bölümde inceliyor:

1. ZAMANLAMA
CIA, 11 Eylül saldırılarından kısa süre önce 1962 Küba krizi günlerine denk gelen bazı belgeleri basına sızdırdı. Bu belgelerde Küba’nın işgalini meşru kılmak için gerçekleştirilen Northwoods operasyonunun arkasında yatan gerçekler yer alıyordu.

2. PENTAGON
Amerikan Havayolları’na ait Flight 77 uçağının Pentagon’a çarpma olasılığı bulunmuyor. Binadaki hasar, ancak Cruise füzesi veya daha küçük bir askeri uçak tarafından oluşturulmuş olabilir.

3. KULELER ÇÖKERTİLDİ
Kulelerin yıkılma sebebi, uçak çarpması değil. Görgü tanıkları, çarpmadan hemen önce binanın alt katlarında duman ve ışık gibi patlama belirtileri gördü. Çökme sırasında patlamalar gözlenebiliyor

4. FLIGHT 93
Beyaz Saray’a giderken kahraman yolcuların isyan etmesiyle Pensilvanya’da bir araziye düşürüldüğü söylenen uçak, aslında güvenli bir şekilde başka bir yere indirildi ve yolcular sağ salim tahliye edildi. Çünkü uçağın düştüğü söylenen yerde hiçbir enkaz veya ağır hasar bulunmuyor. Ayrıca, kayıtlarda, 11 Eylül tarihinde böyle bir uçuşa rastlanmadı..

5. TUHAFLIKLAR
Kaza esnasında uçaktan yapıldığı iddia edilen telefon görüşmeleri mümkün olamaz. Çünkü, bunu mümkün kılan sistem Amerikan Havayolları uçaklarına 11 Eylül’den çok sonra kuruldu. Ayrıca hükümetin açıkladığı listede bulunan hava korsanlarından bazılarının saldırılardan sonra hayatta oldukları ortaya çıktı.

6. KİMİN İŞİNE GELDİ?
Büyük meblağlardaki sigorta poliçelerinden faydalanabilecek kişiler, kulelerin yıkılacağından önceden haberdardı. 11 Eylül’den önce, milyarlarca dolarlık altın Dünya Ticaret Merkezi’nden çıkarıldı.

MÜTHİŞ İDDİALAR

 • 1999’da Kuzey Amerika Hava Savunma Komuta Merkezi (NORAD), bir uçağın kaçırılıp İkiz Kuleler ve Pentagon’a çarpmasıyla ilgili tatbikatlara başladı.
 • 24 Ekim 2000: Pentagon, ilk egzersizleri MASCAL adıyla yürürlüğe koydu. Boeing 757’nin Pentagon’a çarpması simülasyonu bunlardan biriydi.
 • Nisan 2001: Usame bin Ladin, Dubai’deki Amerikan Hastanesi’nde CIA’nın bölge şefi tarafından ziyaret edildi.
 • 24 Temmuz 2001: Dünya Ticaret Merkezi’nin sahibi Larry A. Silverstein, olaydan 6 hafta önce kuleleri 99 yıllığına kiraladı. 3.5 milyon dolarlık sigorta poliçesi terörizmi de kapsıyordu.
 • 6 Eylül 2001: Bomba koklayıcı köpekler kulelerden çekildi. Güvenlik görevlilerinin vardiyaları 2 hafta boyunca 12 saatin sonunda bitiyordu.
 • 10 Eylül 2001: Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleeza Rice, San Francisco Belediye Başkanı Willie Brown’u arayarak ertesi sabah uçmamasını söyledi.
 • 11 Eylül 2001: Washington, Andrews Hava Üssü’nden üç F-16’yı, Pentagon’dan 15 mil uzaktaki Kuzey Carolina’daki eğitim görevine gönderdi. ABD’yi korumak için 14 uçak kaldı.
Reklamlar

21 responses to “LOOSE CHANGE 2nd EDITION – Türkçe altyazılı

 1. hello; i’m writing from istanbul. indeed i can’t really believe that how people can still believe the lies of the american government. yet, excuse me, i think i forget: they told the world there were so many nuclear weapons in iraq, didn’t they? what then do you believe in!!!

 2. Thank you so much Dylan Avery and your friends.You are not alone.I completely believe you and i’m sure that you are %100 rihght.İ wish everone must see that yours video and real trues.

 3. Umarım 11 eylulden hemen sonra “bu kesin el-kaidenin isi siz bu orgutlerin neler yapabilecegini bilmezsiniz onlar bu isin uzmani artik” anlaminda bir ton laf salatası yapan Rusen Cakir gibi malum “uzmanlarimiz” da bu belgeseli seyrederler. Biraz saksıyı calistirsalardi, ya da calistirmak isteselerdi, ya da aslinda bildikleri gercekleri birilerini ofkelendirmemek adina gizlemeselerdi bu duruma dusmeyeceklerdi.

 4. I centainly believe,thats true.American economy was awful,so they were looking for a choise turnig that situation.Than they have a reason for making operations to cathing Ladin and punishing the Islamic countries.Afganistan,Iraq,Iran etc…

 5. Para için insanlar neler yapıyor. Tek sorum olacak, bu tip insanların sahip oldukları para kendilerine yetmiyormu? Benim buna cevabım ise Amerika nın ekonomisi bilinendende çok kötü olduğudur. Bütün dünyanın bildiği bir şey, ABD halkının zeki olduğudur. ama bu olaylar ne yazık ki tam tersini gösterdi. Bütün dünyaya ne olursa olsun çok az kişinin umurunda olduğudur. Merak ettiğim bir konu daha bu olayları çıkaran gazeteci yada araştırmacıların sonu ne olur diye. Arap dünyası yöneticileri saltanatlarına bir şey olmasın gerisi hiç umurumda değil. Bir tutum içerisindeler. Bunların cezalarını öbür dünyaya bırakmadan verilmesin dilerim 3 bin yıllık roma imparatorluğu yok oldu bunlarmı yok olmayacak. Dünyaya elbet bir gün kardeşlik düzeni kurulacak. Değerli araştırmacılar siz benim gözümde Allah ın gönderdiği peygamberler gibisiniz ne olur kaleminizi satmayın. Ne olur doğrulardan taviz vermeyin. Sizleri çok ama çok seviyorum.

 6. bunu daha önce bir televizyon kanalında özet olarak izlemiştim ve o güne kadar bu gerçekleri bilmiyordum.çok etkilerndim ve bu olayla ilgisi olmadığı halde ölen insanlara bir kere daha üzüldüm.bu gerçekleri bir çok amerikalı bilmiyor bunu da belirtmek isterim çünkü daha dün konuştuğum bir amerikalı bu olayı hala el kaidenin yaptığını sanıyor.umarım bu videoyu herkes izler.

 7. ya daha ne olsun işte gerçekler.amerikan menfaatide değil bu….bikaç kişinin ceplerini doldurmak istemesi…insanlar halk bütün ülkelerde masumdur…hayırlısı

 8. İnsanlık tarihinin en büyük soygunu (İkincisi de son ekonomik krizle Türkiyenin soyulması olabilir) ve alçaklıkta en ustaca hazırlanmış planı bu olsa gerek…

 9. i am living in the USA and i can see bad situation which is that almost everybody believe that muslim people did that attack.we have to show reality to all american.otherwise, muslim people seem like terorist

 10. boyle bir bilgiye sahip olmak isteyen nasıl bir oyunda oyuncak olduklarını daha iyi kavramak isteyen bizler için muhtesem bir çalışma. bunu bütün anlayışlarına hakim olduğumuz kendi dilimizde izlememizi sağlayan bu site sahibine. daha sonra da bu filmi çekme zahmetini gösteren herkese teşekkürler. verebilecek başika bir şeyim yok. belki destek için internneten dvd si alınabilir. ama şu anda yapabileceğimiz sadece bu. beyinleri ksırlaştırılmış, küçük uyuşturucların peşine düşen polislerin kokrkutuculuğu ile halkın güveni zapt etmiş ülkelerin insanlarını köleleştirdiğini ve nasıl onları farkına bile varmadıkları özgür bir esarete çektiklerini sıcak ve wireless evlerimizde ellerimizde taze çekirdek ve beyinlerimizin içinde bildiğimiz her şeye saldıran bir endişeyle buna ayırabileceğimiz tembel 1,5 saat boyunca görebiliyoruz.. ama ne siz ne de ben boşuna ümitlenmeyelim… insanlar birbirlerini öldürmekten asla sıkılmayacaklardır…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s