Google Türkiye Ofisi Açılışı Basın Toplantısı


Büyük seyretmek için tıklayın

İlgili haber:
ntvmsnbc 23.06.06/İstanbul

Google Türkiye ofisi açıldı
Google, Türk reklam verenlerin, yerel ürün ve hizmetlere ulaşmalarını sağlamak için Türkiye’de ofis açıyor.

Google Türkiye’nin açılış toplantısında konuşan Ülke Müdürü Erem Karabey, Türkiye’de reklamveren ile internet kullanıcısını biraraya getireceklerini ifade etti. Karabey, Google’ın kullanıcılara yönelit bazı internet hizmetlerini Türkçe sunmak için çalışmalarının bulunduğunu da belirtti.

Google Türkiye Ülke Müdürü Erem Karabey, yaygınlaşan internet kullanımına karşın internet reklam yatırımlarının son derece az olduğuna dikkat çekti. Google’ın reklam çalışmaları ve Google Adwords hakkında bilgi veren Karabey, şunları söyledi: “Değer yaratan reklamcılığa inanıyoruz. Gerçek zamanlı raporlama
ve analiz sunuyoruz. Türkiye’de satın alma öncesi araştırma ve online işlemler tarafında e-ticareti büyütmeyi hedefliyoruz. İnternette yapılan aramayla reklamvereni buluşturmak için, İstanbul’daki yerel ofisimizde yerel müşterilere servis ve destek sağlayacağız.”

YENİ HEDEF CEP TELEFONLARI
Google’ın Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Direktörü Dennis Woodside, şirketin nihai hedefini dünyadaki tüm bilgileri organize etmek olarak tanımladı. Woodside, birçok ülkede yeni ofisler açacaklarını belirtti. Woodside, Google için yeni yatırım alanının mobil iletişim olduğuna dikkati çekti.

TÜRKİYE’DE E-TİCARET POTANSİYELİ
Woodside, Türkiye’de internet yaygınlığının hızla yükseldiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Türkiye’de canlı bir e-ticaret ve bankacılık var. İnsanlar internet konusunda iştahlı. Google’ın Türkiye’deki yatırımı, iyi eğitimli ve teknik kavrayışa sahip internet kullanıcılarına yönelik olacak.”

KULLANICILARIN YÜZDE 65’İ ARAMA YAPIYOR
Google Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri Pazarlama Direktörü Yonca Brunini de, Türkiye’de internet kullanıcısı sayısını 16.5 milyon kişi olarak baz aldıklarını ifade etti. Brunini, Türkiye’de kullanıcıların internetten giderek daha fazla alışveriş yaptığını, yüzde 65’inin ürün ve bilgi arama, yüzde 63’ünün de e-posta için internete girdiği dile getirdi. Günlük haber okuma ve müzik indirme gibi alanların hızla yükseldiğini belirten Brunini, Türkiye’de kullanıcıların yüzde 86’sının arama motoru tercihinin Google olduğunu savundu.

TÜRKÇE YENİ İNTERNET HİZMETLERİ SIRADA

Google Türkiye’de arama, grafikler, dizin, grup, toolbar ve adwords gibi hizmetlerini Türkçe olarak sunuyor. Küresel bazda ayda 450 milyon ziyaretçisiyle dünyadaki en büyük arama motoru olan Google’ın tüm ofislerinde toplam 7 bin kişi çalışıyor. Google arama motorunda 171 dilde arama yapılıyor. 1998 yılında Stanford Üniversitesi’nde doktora öğrencileri Sergey Brin ve Larry Page’in bir deney çalışması olarak kurduğu Google, internette bilgi aramanın yanı sıra, video, Gmail eposta, googleearth gibi pek çok internet servisi sunuyor.

2 responses to “Google Türkiye Ofisi Açılışı Basın Toplantısı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s